Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data/www/14998/psaci_cz/microsonic/wp-includes/plugin.php on line 546

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data/www/14998/psaci_cz/microsonic/wp-includes/plugin.php on line 546
Pražská muzejní noc 2011? Faily byly, ale nakonec to šlo. |

Pražská muzejní noc 2011? Faily byly, ale nakonec to šlo.

Letos poprvé jsem se zúčastnil pražské Muzejní noci. Více o akci je možno dozvědět se např zde nebo zde. Myšlenka je to vskutku skvělá a pro čecháčky je to vlastně výhra – do muzea zadara!? Jasně! Nicméně rád bych se s vámi podělil o pár mých kritických připomínek a postřehů z průběhu této akce. Pokud jste slabší povahy, mladší osmnácti let nebo jinak postižení a vadí vám pár negativně citově zabarvených slov tak prosím dál nečtěte :)

Nejprve co se mi opravdu líbilo:

  • doprava k muzeím rozesetým po Praze byla zdarma (spec. autobusem, metro ne pokud vím)
  • parádní bylo, že organizátoři využili „cool“ a „moderní“ fičurky, jako např QR kódy
  • líbilo se mi, že byly zřízeny mobilní stránky akce (i když o přehlednosti se mluvit nedá)
  • chválím vědomostní soutěže v NTK

A teď trochu podrobněji co se mi nelíbilo a/nebo co mě nasralo:

  • naprostá nekompetentnost organizátorů… nejčastější odpověď na položené otázky u různých informačních stánků, vstupů nebo u lidí ve stejnokroji značících že jsou organizátory byla: „O TOM JÁ NIC NEVÍM, JÁ JSEM TU JENOM PŘES TOHLE A TOHLE“ <<< s tím běžte DOPRDELE, když jste info, máte to vědět.
  • s předchozím bodem souvisí machrování s moderními technologiemi – jak už jsem psal zde – neskutečně mě nasral nápad s JAVA aplikací… pokud někdo máte skutečně moderní telefon (cokoli s Androidem, WP7 nebo i iPhone) tak prostě SMŮLA. Žádnou JAVA moderní aplikaci jste si přes posranej bluetooth o kterým nikdo nic nevěděl (viz výše) nestahnuli. A proč že mě to rozčílilo? Inu, jsem sběratel badgees a jednu s motivem muzejní noci bylo možné získat pouze po předložení mobilu se staženou aplikací. Again: KTEREJ PRAČŮRÁK TOHLETO DOPRDELE VYMYSLEL KURVA FIX???
  • další věc co mě mrzela byly fronty, jsem neskutečně netrpělivej tvor a samotná představa, že někde musím čekat frontu s čekací dobou 5+ minut mě zabíjí :) a např. fronta před NTM byla prý chvílemi i na hodinu a půl… HODINU A PŮL!!! (to samozřejmě nelze zcela vytknout organizátorům a já si tuto skutečnost plně uvědomuji, ale co jim bránilo přestat vypravovat autobusy k NTM z centrálního přestupního bodu, nebo v tom místě lidi na tuto skutečnost alespoň upozorňovat?!???)
  • „hudba“ v NTK byla opravdu na hranici mých možností výdrže… resp. nebyla to ani tak hudba, byl to mix příšerných samplů tříštícího se skla, tahání kočky za vaječníky a křiku suchýho kapra na Sněžce. To prosím příště určitě vynechte. Ano, je fakt, že jste rozdávali špunty do uší (A ZADARMO! xD) ale stejně.

Nakonec ale i přes průběžné nasírání lidskou hloupostí (ano, pán v NTK si myslel že jsem terorista a donutil mne odložit batožinu s léky (a jinými životně důležitými věcmi jako je třeba pitná voda nebo vtipný barevný klobouček, naostřený skalpeloidní kobercový nůž a souprava na kradení technických skript) do „šatny“, která fungovala dosti pochybně, dopadlo vše ke spokojenosti. Spolu s mými spoluputovateli @Kassyckou a @SlavouQQ jsme ulovili maximum badgees co šlo (nakonec nebyla třeba žádná připíčená JAVA aplikace, paní u stánku nám zhruba ve 23:48 v dešti nahrnula hromadu placek se slovy „vemte si to třeba všechno“)  a ještě jsme shlédli v NZM expozici stejnokrojů pro různé typy dojnic a pěstebních dělnic. A taky traktory! Příští rok nejspíš, pokud to srdce dovolí, vyrazíme znovu s neméně odvážným plánem – totiž navštívit alespoň dvě zainteresované muzejní instituce :)