Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data/www/14998/psaci_cz/microsonic/wp-includes/plugin.php on line 546

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data/www/14998/psaci_cz/microsonic/wp-includes/plugin.php on line 546
Jak lze také využít #twitter #favorites |

Jak lze také využít #twitter #favorites

Jak je to tedy s těmi „Favorites“ na twitteru? Inu oficiální prohlášení twitteru si můžete pročíst zde. Nic zajímavýho. Další možností je, jak se dnes dopoledne na twitteru řešilo používat Favorites jako obdobu „Like“ na Facebooku. V neposlední řadě se též dá uvažovat o použití jako záložku pro čtení později jako Read It Later nebo Instapaper, kde si člověk svoje Favorites pročte/prozkoumá později ať už na iPadu, iPhone, Android zařízení, Kindlenebo kdekoliv jinde kde se mu to hodí víc.

Já favorites používám jako kombinaci všeho výše zmíněného plus něco navíc. Pomocí služby IFTTT (If This then That) a Evernote si oblíbené tweety ukládám. V Evernote pak třeba vidím, čí tweety mě baví nejvíc a zároveň je mám všechny vypsané a zaarchivované a nemusím je později lovit na nepřehledném twitteru. Na tuhle funkci bohatě stačí free plan u Evernote, pač jak známo text nemá žádnou velikost a tak se žádný limit na Evernotu v dohledné době při tomto použití  přešvihnout nedá :)

Jak tedy na to? Budete potřebovat:

  • twitter account
  • evernote account
  • ifttt account
Twitter účet je prostě základ, bez toho ani nemá smysl celej tenhle text číst :) Poté je potřeba mít vytvořený Evernote účet. To jistě každý zvládne, pokud už si zvládnul vytvořit twitter:) následně je potřeba account na ifttt a v něm připojit twitter a evernote v jednom prostém ale skvělém „receptu“. Ptáte se jak je připojit? Inu to můžete buď na své stránce s kanály a nebo přímo v tomto receptu. (ifttt vás nenechá použít recept s kanály, které nemáte připojené a vyzve vás k jejich připojení.
Ve zkratce tedy (předpokládá se vlastnictví twitter účtu):
  1. vytvořit evernote účet
  2. vytvořit ifttt účet
  3. rozkliknout „recept
  4. spárovat účty
K čemu to celé bylo? Nyní totiž, když si favorizujete něčí tweet tak ifttt (mimochodem velmi dobrá služba, jejich motto je: „nechte pro vás internet pracovat“ a umí toho mnohem mnohem víc než jen toto co popisuji) pro vás tento tweet zkopíruje, uloží do evernote (pod tagy, které si lze v receptu nastavit, nicméně vše je již velmi vhodně přednastaveno) a přihodí navrch link na daný tweet. V Evernote se vám vytvoří pro každého twitteristu (pokud jste neměnili nastavení v receptu) vlastní tag pod kterým budete mít uchované jeho vámi oblíbené tweety a samozřejmě jejich počet :)  Více snad už jen obrazová příloha níže: