Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data/www/14998/psaci_cz/microsonic/wp-includes/plugin.php on line 546

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data/www/14998/psaci_cz/microsonic/wp-includes/plugin.php on line 546
#LumiaWeek – day number six |

#LumiaWeek – day number six

V dnešním testu jsem se konečně dostal k otestování Lumie jako hudebního přehravače. Přes ZUNE jsem do ní natlačil nějakou tu muziku a jelikož to měl být pořádný test tak jí nebylo málo. Nahrávala se tam něco okolo hodiny. Tady bych stoprocentně uvítal možnost připojit mobil jako flashdisk, tyhle proprietární programy nikdy nebudou dělat dobrotu, protože kopírovat rychle prostě neumí. S kapacitou úložiště jsem naopak spokojen, mám pocit že Lumia ve verzi s 16 GB místa bude postačovat ve většině případů.

Protože jsem měl před sebou dlouhou cestu, tak jsem si vzal svoje oblíbená sluchadla a v autobuse dvě hodinky zkoušel co a jak. Musím přiznat, že jsem vůbec nepochopil aplikaci Nokia Hudba. Podle mého názoru má totožné funkce jako už jsou vestavěné v Marketplace, kterým je vlastní každému WP7 telefonu. Na přehrávání ani nakupování hudby bych ji tutově nepoužíval, na přehrávání rádií je tu pak například i Nokií propagovaná aplikace TuneIn Radio, kterou i já vřele doporučuji. Na zjištění nejbližších koncertů bych naopak doporučil aplikaci Last.fm, která nabízí opravdu lokální akce na základě preferencí. Bohužel však zase neumí přehrávat Last.fm radio v naší super zemičce.

V integrované aplikaci Hudba+videa naleznete možnost přehrát nahrané písničky, videa a nebo třeba podcasty (ty se nastavují v ZUNE v počítači, kde je to sice trochu zmatečné, ale jakmile tomu přijdete na kloub tak je to funkce k nezaplacení – doporučuji otestovat například na mnou oblíbeném podcastu Nula-jednička rádia ČRo Leonardo). Možnost otestovat čtrnáctidenní free pas pro neomezené přehrávání hudby jsem nezkoušel.

Při přehrávání hudby se po nastavení může zobrazovat obrázek alba/skupiny na úvodní obrazovce, což vypadá opravdu efektně. Jako poslední věc jsem zkoušel funkci rozpoznávání hudby (ano, i tato funkce zde je, pokud si člověk umí nastavit správnou funčnost tlačítka lupy:) a v případě že je k dispozici dostatečná kapacita internetového spojení tak Lumia s rozpoznáváním neměla nejmenší problém.